Ramazan Bayramında Nereye Gidilir?

Yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde, tatil ve gezi seçeneklerini düşünenler için alternatif öneriler sunmak istedik. Ramazan bayramında nereye gidilir, ramazan bayramında nereye gidelim, ramazan bayramında hava nasıl olacak gibi sorulara bu yazımızda cevaplar bulabilirsiniz. Klasik öneriler dışında kültür turları, yurt içi ve yurt dışı gezileri bu yazımız içerisinde alternatif öneriler arasında yer almaktadır.

Ramazan bayramında nereye gidelim?

Çevrenizde birçok kişi, yaşadığı yoğun stres, sıkıntı ve şehir hayatının yorgunluğunu Ramazan bayramı tatilini fırsat bilerek üzerinden atmak isteyecektir. Ramazan bayramında nereye gidilir sorusunu sıkça duyduğumuz şu günlerde yazımızın giriş bölümünde yurt içi seçeneklere yer ayırmak istedik.

Klasik Deniz-Kum-Güneş üçlüsü

Her tatil döneminde olduğu gibi Ramazan bayramında da tatil seçeneği olarak bir sahil kasabasını ya da bir tatil bölgesini tercih edebilirsiniz. Bu anlamda içinde bulunduğumuz mevsimi de göz önüne alacak olursak, Antalya, Fethiye, Marmaris, Bodrum, Kıbrıs ve Akdeniz sahilleri iyi birer seçenek olabilir.

Ramazan Bayramında Nereye Gidilir, Amazan Bayramında Nereye Gidelim, Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak 2012, Ramazan Bayramında Neler Yapılır

Ben Sakin bir tatil geçirmek istiyorum!

Eğer sizde Ramazan bayramında nereye gidelim sorusunu soruyor ve sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız, Assos, Ayvalık ve Edremit gibi bölgeleri tercih edebilirsiniz. Bu bölgeler hem temiz su kaynaklarına hem de sakin bir yapıya sahiptir.

Kültür Turları, Asos Tatil, Ramazan Bayramı Tatili

Kültür turlarını düşünebilirim!

Deniz, kum, güneş ve diğer seçenekler sizi mutlu etmedi mi? O halde kültür turlarına ne dersiniz? Aileniz ya da arkadaşlarınızla birlikte Safranbolu evlerini, Karadeniz yaylalarını, Gap, Likya, Ege ve Akdeniz turlarını tercih edebilirsiniz.

Ramazan Bayramında Nereye Gidilir, Amazan Bayramında Nereye Gidelim, Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak 2012, Ramazan Bayramında Neler Yapılır

Ramazan bayramında yurt dışı tur seçenekleri

Yukarıda yer alan öneriler sizin için artık klasikleşmiş ise, çeşitli yurt dışı turlarına katılabilir, programlarınızı bu ölçüde şekillendirebilirsiniz. Bu dönemde yaygın olarak Orta Doğu, Orta Avrupa ve Uzak doğu turları popüler gibi görünüyor.

Ayrıca başta Tayland olmak üzere, Malezya, Çin ve diğer Uzak doğu ülkeleri de Ramazan bayramında iyi birer seçim olabilir.

Ramazan bayramında hava nasıl olacak 2012?

Ramazan bayramı öncesinde sıcaklığın çeşitli bölgelerde 40 dereceyi bulması, tatilcileri ve Ramazan bayramında gezi planı yapanları kara, kara düşündürüyor.

Ramazan bayramında poyrazın etkisiyle Marmara’da hava sıcaklığının 10 derece birden düşmesi bekleniyor. Ege bölgesinde 7 derece düşüş yaşaması beklenen sıcaklıklarda, İzmir ve Çeşme gibi bölgelerde 32 derecenin altında olacağı belirtiliyor.

Incoming search terms:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir