Bu yazımızda sizlere, kayak turları arasında yer alan, ve Anı Tur tarafından her Cuma akşamı başlayarak üç gün süren, Safranbolu Ilgaz kayak turundan söz etmeye çalışacağız. Kayak turlarından bir tanesine dahil olmayı düşünüyorsanız, Anı Tur ile, Safranbolu Ilgaz kayak turuna mutlaka dahil olmalısınız…

Safranbolu Ilgaz Kayak Turu Tur Programı:

1. Gün:
Londra Camping Otoparkı önünde saat 21:30’da gerçekleştirilecek olan ilk buluşmanın sonrasında Harbiye Cumhuriyet Caddesi Anı Tur Merkez Ofis önünde gerçekleştirilecek olan buluşmanın saati 22:00’dır. Kadıköy Eski Salı Pazarı Otoparkında 23:00’da gerçekleştirilecek olan diğer buluşmanın da ardından, Kartal Yemek Center’de 23:15’te, Çayırova MC Donalds önünde 23:30’da gerçekleştirilecek olan diğer buluşmalar da tamamlanacak, ve Safranbolu Ilgaz kayak turu için gece yolculuğuna başlanacaktır.

2. Gün:
Gece yolculuğu sırasında, dinlenme tesisi molası verilecek, ve bu molanın sonrasında yapılan yolculuğa devam edilerek, sabahın erken saatlerinde Safranbolu varışı gerçekleştirilerek otele yerleşilecektir. Sonrasında kahvaltı molası verilecek olup, bu kahvaltının ekstra olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Kahvaltının ardından, kayak turlarına katılmak isteyenler Ilgaz Dağı’na çıkacaklardır. Burada, isteyenler kayak turlarına katılırken, isteyenler de Ilgaz Dağı’nın diğer imkanlarından yararlanabileceklerdir. Ilgaz Dağı’nda öğle yemeği, ekstra olarak, Sucuk ekmek şeklinde yenilecektir. Ilgaz Dağı’nda gerçekleştirilen aktivitelerin ekstra olduğunu belirterek, kayak turlarına katılmak istemeyip o günü otelde değerlendirmek isteyenlerin ise, termal sulardan, ve havuzlardan diledikleri gibi yararlanabileceklerini belirtmemiz gerekmektedir. Ilgaz Dağı’ndan gelenler de daha sonra bu termal su; ve havuzlardan yararlanma olanağı bulacaklardır. Daha sonra ise konaklama otelde gerçekleştirilecektir.

Safranbolu Ilgaz Kayak Turu, Kayak Turları, Kayak Turu, Kayak Turları 2013, Ankara Ilgaz Kayak Turları

3. Gün:
Sabah kahvaltısı otelde açık büfe olarak alınacak, ve sabah kahvaltısının sonrasında ise Safranbolu gezisi başlayacaktır. Cinci Hoca Hamamı, Cinci Hoca Hanı, Pazar Yeri, Kaymakamlar Evi, Köprülü Cami, Arastacılar Çarşısı, Manifaturacılar Çarşısı, Güneş Saati, Bakırcılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Ulu Camii, Lokum Atölyesi, Türk, ve Rum mahallelerinin panoramik şekilde gezilmesi, Safranbolu gezisi sırasında gerçekleştirilecektir. Bunun sonrasında ise, yöresel lezzetlerin tadına bakmak için bir restaurant’a ekstra olarak gidilecektir. Öğle yemeğinin yenilmesinin sonrasında Hıdırlık Tepesi’ne gidilerek Safranbolu’ya kuşbakışı bakılacaktır. Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa’nın Türbesi, namazgahları, Hızır Paşa’nın mezarı, Ali Yaver Ataman’ın anıt mezarı da Hıdırlık Tepesi’nde bulunmaktadır. Burada isteyenler çay; isteyenler ise kahve içmek için mola alabileceklerdir. Tüm bu aktivitelerin gerçekleştirilmesinden sonra ise İstanbul’a doğru yola çıkılacaktır.

Anı Tur İletişim: 444 0 264 ve 44 44 264

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir