İznik gölü, Ayasofya müzesi, Bursa, Tophane ya da Trilya’yı görmek ister miydiniz? Anı Tur tarafından hafta sonu turları kapsamında yer alan Bursa, İznik, Trilye turu, her hafta cumartesi günü belirtilen güzergahlar üzerinden hareket etmektedir.

Bu yazımızda Bursa İznik turu, İznik kültür turları, Trilye turu hafta sonu turu hakkında bilgiler sunacağız.

Anı Tur ile Bursa İznik Trilya Turu her cumartesi sabah hareket 1 gece 2 gün 1 gece otel konaklaması

Bursa İznik Turu, Anı Tur

  1. Gün Cumartesi: İznik Gölü, Yeşil Camii, Bursa, Tophane, Orhan Gazi

Anı Tur tarafından belirlenen güzergahlardan alınan müşteriler, Anı Tur’un lüks araçları ile yine belirtilen yerlerden ilerleyerek yolculuğa başlamaktadır. Yolculuk boyunca otobüs içi ikramlar ile yolcuların tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Yalova, Orhan Gazi, Gemlik güzergahı üzerinden Hristiyanlık tarihinde büyük bir öneme sahip olan İznik’e doğru hareket edilmektedir. İznik gölü çevresinde yapılan geziler sonrasında ilk olarak surlar tanıtılmakta ve daha sonra Ayasofya Müzesi, Yeşil Camii, İznik Müzesi, Şeyh Kudbeddin Camii, Çini kazı alanı gibi önemli yerler gezilmektedir.

Bu bölgelerden sonra verilen serbest zaman arası ile Roma döneminden kalan antik kalıntılar ve Antik tiyatro ziyaret edilmektedir. Burada Süleyman Paşa Medresesi, Çini Atölyeleri ziyaret edilmekte ve sonrasında Bursa’ya varılmaktadır. Bursa’da belirtilen tarihi yerler gezildikten sonra Tophane’ye çıkılmakta ve burada müşterilerin istekleri ölçüsünde serbest zaman tanındıktan sonra otele yerleşilmektedir.

  1. Gün Pazar: Cumalıkızık, Saitabat Şelalesi, Mudanya, Trilya

Otel’de yapılan sabah kahvaltısı sonrasında, otelden ayrılan müşteriler Osmanlı’nın Bursa’da ilk yerleşim yerlerinden olan Cumalı Kızık bölgesine gitmektedir. Köyde koruma altına alınan evler ve diğer eserler için Etnografya Müzesi ziyaret edilmekte, müze gezisi sırasında yine Saitabat Şelalesinin o eşsiz dokusu gezilmektedir.

Sonraki hareket yeri olan Mudanya’ya varıldığında ise Mudanya Mütareke Evi Müzesi gezilmektedir. Burası Türk Yunan savaşına son verilen yer olması ile ayrı bir anlam taşınmaktadır. Daha sonra ise Bizans döneminde yapılmış olan Kumkaya kilisesi gezlmekte ve buradan kiliseleriyle ünlü Trilya bölgesine hareket edilmektedir. Burada verilen serbest aradan sonra saat 21.00 sularında İstanbul’a dönüş başlamaktadır.

Ücrete dahil olan hizmetler

Otelde bir gece yarım pansiyon konaklama,

Lüks araçlar ile seyahat ayrıcalığı,

Çevre gezileri,

Otobüs içi ikramlar,

Açık büfe sabah kahvaltısı,

Açık büfe akşam yemeği,

Ücrete dahil olmayan hizmetler

Tüm öğlen yemekleri,

Yemeklerde alınan tüm içecekler,

Özel harcamalar,

Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar,

Müze gezileri

Not: Turun fiyatları kalkış ve dönüş saatleri hakkında bilgi edinmek için buraya bakınız.

Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir.

Incoming search terms:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir