Batı Karadeniz Turu 1 Gece 2 Gün

Gezinomi tecrübesi ve kalitesiyle düzenlenen turlardan bir diğeri olan Batı Karadeniz turu, Karadeniz’in tüm güzelliklerini bir arada yakalama şansını sizlere sunuyor. Tatilinizi Hafta sonunuzu Karadeniz’in meşhur doğasıyla iç içe geçirmek istiyorsanız, Batı Karadeniz turuna mutlaka katılmalısınız.

Bu yazımızda hafta sonu turlarından olan İstanbul’dan Batı Karadeniz Turu ve Batı Karadeniz Turunda gezilecek yerler hakkında bilgiler yer alır.

Batı Karadeniz Turu Gezilecek Yerler:

Batı Karadeniz Turu kapsamında gezilecek yerler Karasu, Akçakoca, Zonguldak, Bartın, Amasra, Safranbolu’dur. Süresi ise 1 gece 2 gündür.

Batı Karadeniz Turu, Gezilecek Yerler, Hafta Sonu Turları

Batı Karadeniz Turu

  1. Gün Cumartesi İstanbul, Karasu, Akçakoca, Zonguldak (Sabah Yolculuğu)

Buluşma noktalarından alınan misafirler, belirtilen güzergah üzerinden yolculuğa başlamaktadır. İlk gezi noktası olan Sakarya’nın gizli bahçelerinden Karasuya varılmaktadır. Devamında ise misafirler Acarlar Longozuna ulaşmakta burada doğanın tüm güzelliklerini yaşamaktadır. Burada yapılan mini gezilerden sonra Sakarya nehrinin Karadeniz’e döküldüğü Yenimahalleye varılmakta, burada küçük kayıkçı tekneleri ve plajlar gezilmektedir. Küçük boğazda yapılan kısa bir gezinti sonrasında plajı ile ünlü Akçakoca’ya varılmaktadır. Burada tarihi Akçakoca evleri, Kızlar ağa camii, Ceneviz kalesi, Dilek kuyusu gibi alanlar ziyaret edilmektedir. Bu ziyaretler sonrasında misafirler buradan ayrılarak Zonguldak Ereğli ilçesine ulaşmaktadır. Burada Zonguldak Demirçelik fabrikası panaromik olarak görüldüktün sonra otele varılmaktadır.

  1. Gün Pazar Bartın, Amasra, Safranbolu

Sabah otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Türkiye’nin en uzun mağarası olan Gökgöl mağarası ziyaret edilmektedir. Burada Bartın üzerinden Amasra’ya doğru alınan yolculuk sırasında Kemere köprüsü ziyaret edilmektedir. Bir açık hava müzesi konumunda olan bu kent gezisi sırasında, kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek yolculuğa devam edilmektedir. Misafirler buradan ayrıldıktan sonra Çekiciler çarşısına gelerek gezi ve alışverişlerini gerçekleştirebilmektedir. Safranbolu’ya varıldığında ise Cinci Hoca Hanı, Cinci Hoca Hamamı, Pazar yeri, Yemenciler Çarşısı, Köprülü Camii, Güneş Saati, İzzet Mehmet Paşa camii, Manifaturacılar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Akça su kanyonu gezileri yapılmaktadır. Daha sonra verilen serbest gezi arasının ardından İstanbul’a dönüş başlamaktadır.

Diğer Detaylar

Buluşma Noktaları

07:00 Bakırköy Regata Otoparkı, 07:30 Küçük Çiftlik Oto parkı, 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22:00 İstanbul’a dönüş.

Gezi Ücretine Dahil olan hizmetler

Otel’de bir gece yarım pansiyon konaklama, lüks araçlar ile yolculuk, tüm önemli noktaların giriş ücretleri, otobüs içi sınırsız ikramlar, TÜRSAB seyahat güvencesi,

Gezi Ücretine dahil olmayan hizmetler

Şahsi harcamalar, ekstralar ve öğle yemekleri

Batı Karadeniz Turu güncel gezi kişi başı ücretlerini öğrenmek için iletişime geçiniz. (444 73 73)

Incoming search terms:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir