Yılbaşına sayılı günler kala aniden tura çıkmaya karar vermiş olabilirsiniz. Veya yılbaşını tatilini nerede geçireceğinizi düşünüyorsunuz. İşte size yılbaşı tatilinizi hem güzel hemde hesaplı geçirebileceğiniz tur fırsatlarını paylaşıyoruz. Yeni yıla farklı bir şehirde uyanmaya hazır olun. Yılbaşı için bütçenize uygun turları burada bulabilirsiniz.

1-UÇAKLA KARADENİZ BATUM HURUZ TURU

İlk düşünebileceğiniz tur Karadeniz turu olabilir. Doğası, tarihi ve yöresel lezzetleri ile size iyi gelecek bir tur. Bir gece Batum, iki gece Ayder olmak üzere üç huzurlu gece… Tur, 31 Aralık’ta İstanbul’dan Trabzon’a uçulmasıyla başlıyor. Gonio-Apsaros Kalesi, Gonio Köprüsü, Batum Botanik Bahçesi, Fırtına Vadisi gibi kültürel ve bir o kadar eğlenceli gezilerin ardından Karadeniz’e doyacaksınız. Jolly, 31 Aralık-2 Ocak.919 TL. (444 06 44)

yılbaşı ayder turu

2-TARİHİ SAFRANBOLU’DA YILBAŞI BİR BAŞKA

Tarihi konak evleri doğası ile sizi eski faklı hayallere sürükleyecek olan bu şirin şehir görülmeye değer bir yer. Yeni yıla unutulmaz bir baloyla girmek istiyorsanız önerimiz Safranbolu. Balonun dışında, Cinci Hanı, Kaymakamlar Müze Evi, Pazar Yeri, Köprülü Camii göreceğiniz yerlerden sadece birkaçı… Pronto, 31 Aralık-1 Ocak. 399 TL. (444 91 92)

yılbaşı safranbolu turu

3-GALALI KAPADOKYA YILBAŞI TURU

Kapadokya gibi masalsı bir yerde yeni yıla merhaba demek için bu turu kaçırmayın. Aksaray, Nevşehir, Ürgüp, Göreme, Avanos, Hacıbektaş, Ihlara Vadisi göreceğiniz yerlerden bazıları. Turu asıl özel kılan ise ‘gala’ programının olması. Pınar Dilşeker ve geniş orkestra kadrosuyla yeni yıla merhaba diyeceksiniz. Etstur, 30 Aralık-2 Ocak. 599 TL. (444 03 87)

yılbaşı kapadokya turu

4.BURSA- ULUDAĞ KAYAK TURU

Şehirde termal, dağda kayak keyfi
Hazırlıklar tamamlandı ve kayak sezonu açıldı. Yeşil Bursa’nın beyazlarla kaplı cennet köşesi sizi bekliyor. Turun ilk günü, Cumalıkızık’ı, Etnografya Müzesi’ni, tarihi Kapalıçarşı ve Ulu Cami’yi gezecek, termal ve SPA özelliği olan otelinizde yorgunluğunuzu atacaksınız. İkinci günse Uludağ’da karın ve eğlencenin keyfine varacaksınız. Anı Tour, 26-27 Aralık. 209 TL. (0850 300 02 64)

yılbaşı bursa uludağ turu

5.UÇAKLI GAZİANTEP YÖRESEL TATLAR TURU

Hafta sonunuzu eşsiz lezzetleriyle Gaziantep’te geçirmeye ne dersiniz? Öğlen yemeğinizi etin en güzel Antepli hallerinden birini yansıtan Kebapçı Halil Usta’da, yöresel taze peynirler, baklava ve kaymaklı katmerini Orkide Pastanesi’nde tadacaksınız. Zeugma Mozaikleri Müzesi, son zanaatkârların eserlerini üretmeye devam ettiği Bakırcılar Çarşısı ise turun bonusu… Jolly, 26-27 Aralık. 489 TL(444 06 44)

 gaziantep kebapçı halil usta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir