Batı Karadeniz Turu Bkm Tur

01 Haziran 2018

Bu yazımızda sizlere, yılbaşı turları arasında yer alan Batı Karadeniz turlarından bir tanesini aktaracağız. Batı Karadeniz Turu BKM Tur tarafından düzenlenmektedir.

Batı Karadeniz turları, Batı Karadeniz turu, Safranbolu Turları, Yılbaşı Turları

Batı Karadeniz Turu 30 Aralık 2012 – 1 Ocak 2013

1. Gün:
Merter BKM Tur ofisi otoparkında, saat 07:00’da gerçekleşecek olan ilk buluşmanın sonrasında, 07:30’da Harbiye Bkm Tur Merkez Ofis Önü , 08:00’da Kadıköy Eski Salı Pazarı Otoparkı önü, 08:45’te İzmit Asya Otel karşısında gerçekleştirilecek olan buluşmaların sonrasında, Karasu’ya doğru yola çıkılacaktır. Bunun sonrasında ise Acarlar Longozu’na gidilecektir. Acarlar Longozu’nda bir tekne turu gerçekleştirilecektir. Tekne turunun sonrasında ise Yeni Mahalle gezisi gerçekleşecektir. Yeni Mahalle gezisinin de tamamlanmasının ardından gezi sırası Küçük Boğaz’a gelecektir. Küçük Boğaz gezisinden sonra Karasu gezisi tamamlanmış, ve Akçakoca için yolculupğa devam etmemek adına hiç bir neden kalmamış olacaktır. Kızlarağa Cami, Akçakoca’nın tarihi evleri, Dilek Kuyusu, ve Ceneviz Kalesi, Akçakoca’da görülecek olan yerler arasında bulunmaktadır. Akçakoca gezisinin de tamamşanmasının sonrasında Zonguldak Ereğli’ye ulaşılacaktır. Ereğli Demir Çelik Fabrikası ziyaretinin yapılmasından sonra, burada bulunan otele yerleşilerek, konaklama gerçekleştirilecektir.

2. Gün:
Sabah kahvaltısının yapılmasının sonrasında Safranbolu’ya doğru hareket edilecektir. İlk olarak Yörük Köyü’ne gidilecektir. Yörük Köyü’nde bulunan, arnavut kaldırımlı sokaklarda yapılan yürüyüş, ve Sipahioğullarının kalmış olan iki konağının ziyareti, sonrasında da Çamaşırhanenin ziyareti gerçekleştirilerek Yörük Köyü’nden ayrılıp, Hıdırlık Tepesi’ne gidilecektir. Hıdırlık Tepesi’nde verilecek olan çay molasının sonrasında Tarihi Çarşı’ya gidilecektir. Sonrasında ise, Kaymakamlar Konağı gezisi ile Safranbolu gezisine tam olarak başlanmış olunacaktır. Daha sonra ise Kileciler Konağı’na gidilecek, ancak bunun öncesinde, Manifaturacılar Çarşısı, ve Semereciler Çarşısı görülecektir. İzzet Mehmet Paşa Cami, Kileciler Konağı sonrasında görülecek olan yerdir. Demirciler Arastası, Bakırcılar Arastası, Yemeniciler Arastası, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Pazar Yeri, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Yemeniciler Çarşısı, Kazdağlıoğlu Camii… Safranbolu’nun görülecek olan diğer yerleridir. Ardından Hükümet Konağı’na gidilecektir. Saat Kulesi, Eski Hükümet Konağı, Ayastefanos Kilisesi… gibi yerlerin görülmesinden sonra, otele gidilerek yerleşilecek, ve de burada konaklanacaktır.

3. Gün:
Sabah kahvaltısının yapılmasından sonra Amasra’ya gidilecektir. Yol üzerinde, Kuşkayası Yol Anıtı’nın görülmesi ise kesinlikle ihmal edilmeyecektir. Amasra’da görülecek olan yerler: Roma Bazilikası, Kale İçi, Oymacılar Çarşısı, Liman, Şapel… Daha sonra, telkırma sanatı ile ilgili bilgiler alınacak, bunun sonrasında ise, taze Amasra balığı yemek için ekstra öğle yemeği molası verilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında Liman’a gidilerek bir tekne turu gerçekleştirilecektir. Bu sırada görülecek olan yerler ise: Kemere Köprüsü, Tavşan Adası, Küçük Liman, Boztepe Adası… Tekne turunun sonrasında verilecek olan serbest zaman ardından Abant Gölü’ne doğru yola çıkılacaktır. Abant Gölü kenarında serbest zaman verilecek, bu zamanın dolmasının ardından ise İstanbul’a doğru hareket edilecektir.

Batı Karadeniz turları arasında yer alan yılbaşı turlarından bir tanesi olan Batı Karadeniz Turuna dahil olmak için kişi başı ücret 299 TL’dir. Tur için BKM Tur ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Incoming search terms:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir