Hafta Sonu Eskişehir Turu

21 Mayıs 2018

Bu hafta sonu Eskişehir Turuna ne dersiniz? Hafta sonu turları kategorisine bir yenisini ekledik. Bu yazımızda sömestri tatilinde ve diğer haftalarda Eskişehir Turu, Odunpazarı turu ve gezilecek yerler hakkında bilgiler bulunur.

Eskişehir turu okulların tatil olduğu sömestr yarı yıl tatillerinde çocukların kültürel varlıklarımızı öğrenmesi için Eskişehir gezi turu çok güzel bir karne hediyesi olacaktır.

Hafta Sonu Eskişehir Turu, Hafta Sonu Odunpazarı Turu

Eskişehir Odunpazarı Hafta Sonu Turu

Bu hafta sonu Eskişehir Turuna ne dersiniz? Sömestr tatiliniz renkli geçirmek ve daha önce ziyaret etmediğiniz yerleri gezmek istiyorsanız, Eskişehir Sömestr Turlarına katılabilir, Eskişehir’in bilinmeyenlerine doğru yolculuk yapabilirsiniz.

Eskişehir Turu Gezilecek Yerler:

Eskişehir turu kapsamında gezilecek yerler

Bu gezi turu yazımızda Eskişehir Sömestr turları, Eskişehir Odunpazarı gezisi hakkında bilgiler sunacağız. Eskişehir Turu kapsamı dahilinde gezilecek yerler ise sırası ile Sazova Bilim ve Kültür Parkı, Korsan Gemisi, Opera Binası, Havacılık Müzesi, Devrim Arabası, Odun Pazarı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan ve Porsuk Çayında yapılacak gezi ile sona ermektedir.

  1. 1.      Gün Cumartesi İstanbul Eskişehir

Tur kapsamında yolcular, dolaşma noktalarından alınarak tur araçlarında ağırlanıyor. Sabah yolculuğu ile başlayan hareketten sonra 4.5 saatlik bir yolculuğun ardından Eskişehir’e varılmakta. Şehrin ünlü noktalarından birinde yenen öğle yemeğinden sonra Sazova Bilim ve Kültür parkı ziyaret edilmekte. Burada bulunan Korsan Gemisi ve yeni çehresi ile ziyaretçilerini ağırlayan Eskişehir Sazova ve Kültür parkı gezileri sonrasında misafirlerini Opera binası, havacılık müzesi ve devrim arabası galerisinde karşılamakta. Buradan ayrıldıktan sonra Şelale park ziyaret edilmekte ve sonrasında Haller Gençlik merkezi gezilerek otele yerleşiliyor.

  1. 2.      Gün Pazar Eskişehir Odun Pazarı İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Cumhuriyet Tarih müzesi ile gezi tekrar başlamaktadır. Müze gezisi sonrasında tarihi Odun pazarı ziyaret edilmekte burada Çağdaş Cam sanatları müzesi gezilmektedir. Daha sonra Eskişehirin simgesi olan Lületaşı müzesini gezen misafirler, el sanatlarının güzide merkezi olan Atlıhan El sanatları çarşısına yönelmektedir. Burada verilecek serbest zaman sonrasında Koca müftü sokak, Arif bey sokağı gezileri yapılmakta ve öğle yemeğine geçilmektedir. Öğle yemeğinden sonra Porsuk nehrinde yapılacak tekne gezisiyle birlikte serbest zaman verilmekte ve belirtilen saatlerde İstanbul’a hareket edilmektedir.

Diğer detaylar

Buluşma noktaları;

07:00 Bakırköy Regata otoparkı, 07:30 Küçük çiftlik oto parkı, 08:00 Kadıköy evlendirme dairesi, 22:00 İstanbula dönüş.

Gezi süresince dahil olan hizmetler

Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama, lüks araçlar ile ulaşım, tüm önemli yerlere giriş ücretleri, TÜRSAB seyahat güvence paketi, otobüs içi sınırsız ikram.

Gezi süresinde dahil olmayan hizmetler

Şahsi harcamalar, ekstra yemekler ve öğle yemekleri.

Hafta sonu turlarından Eskişehir turu güncel fiyatı hakkında bilgi almak için Gezinomi ile iletişime geçiniz. (444 73 73)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir