BKM tur güvencesi ile düzenlenen hafta sonu turları arasında yer alan Beypazarı Mudurnu, Göynük Turu, ülkemizin doğal ve tarihi birçok mekanını bizlere tanıtma fırsatı sunuyor. Kısa bir tatiliniz var ve bu tatili yurt içi hafta sonu turları ile değerlendirmek istiyorsanız Beypazarı, Mudurnu ve Göynük hafta sonu turlarına katılabilirsiniz.

Bu yazımızda Hafta sonu Beypazarı Mudurnu Göynük Turu hakkında bilgiler sunacağız.

Hafta sonu Beypazarı Mudurnu Göynük Turu

  1. Gün İstanbul, Beypazarı, Hıdırlık Tepesi, Beypazarı Müzesi, Taş Mektep Sokağı

BKM tur tarafından belirlenen saat ve güzergahlarda yolcuları alan tur aracı, ilk olarak Beypazarın’a hareket etmektedir. Burada Osmanlı mimarisini taşıyan birçok eseri görme şansı yakalayan misafirler, Hıdırlık Tepesi çevresinden Beypazarını gezmeye devam ediyor. Buradan Çeşmeli Bağ Restoran ziyaret edilerek yöresel yemekler yenildikten sonra Beypazarı müzesi geziliyor.

Beypazarı müzesi gezisinde geleneklerimize uygun birçok motifi görebilir, dilerseniz yine adetlerimiz içerisinde yer alan kurşun döktürme işlemini sizde yaptırabilirsiniz.

Beypazarı müzesi gezisinden sonra sırasıyla Kurşunlu Camii, İncirli Camii ziyaret edilmekte buradan Suluhan’a gidilmektedir. Burada yine birçok yöresel ürünü tatma fırsatı bulan misafirler mini gezilerden sonra İnözü vadisine ilerlemekte ve sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otele dönülmektedir.

  1. Gün Göynük, Çubuk Gölü, Sünnet Gölü, Mudurnu, Abant Gölü, İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra, otelden ayrılan misafirler, keyifli bir yolculuk ile tekrar yola çıkıyor. Bu yolculuk sırasında öncelikle Çubuk gölü görülmekte ve burada fotoğraf çekmek isteyenler için serbest zaman verilmektedir. Çubuk gölünden sonra ise Sünnet gölü tanınmakta ve buradan Göynük’e ulaşılmaktadır. Göynük’te Akşemsettin Türbesi, Gazi Süleyman Paşa Camii, Roma döneminden beri kullanılmakta olan Zafer kalesi gibi birçok önemli yer ziyaret edilmektedir.

Göynük gezisinden sonra tur Mudurnuya doğru hareket ederek, Osmanlı döneminden kalma eserleri görme fırsatı yakalıyor. Mudurnu’da Yarışkaşı konağında alınacak olan öğle yemeğinden sonra, sırasıyla Mudurnu’da Yıldırım Beyazıt Külliyesi, Kanuni Sultan Süleyman Camii, Armutçular Konağı, Keyvanlar konağı gezilmektedir. Daha sonra ise tur Abant Gölüne giderek mini gezintiler yapmakta.

Tur sonra erdiğinde ise misafirler alındıkları noktalara tekrar bırakılmaktadır.

Fiyata dahil olan hizmetler

Otelde bir gece yarım pansiyon konaklama, bir sabah kahvaltısı ve bir akşam yemeği, lüks araçlar ile ulaşım, tüm gezi alanlarına gidiş,dönüş, otobüs içi sınırsız ikramlar ve sürpriz hediyeler.

Fiyata dahil olmayan hizmetler

Tüm öğle yemekleri, tüm ekstra içecekler, şahsi harcamalar ve ekstra olarak belirtilen organizasyonlar.

Not: Tur tarihleri ve güncel fiyatlar ile BKM Tur’dan bilgi alabilirsiniz.

Hafta sonu Beypazarı Mudurnu Göynük Turu hakkında detaylı bilgi için buraya bakınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir