Eskişehir Ve Kütahya Turu

20 Aralık 2012

Bu yazımızda sizlere, GeziDefteri tarafından düzenlenmekte olan Eskişehir Kütahya turlarından bir tanesi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Eskişehir Kütahya turu için GeziDefteri tarafından belirlenen tur programını hemen sizlere aktaralım:

Eskişehir Turları, Kütahya Turları, Hafta Sonu Turları, Hafta Sonu Gezileri, Kültür Turları, Eskişehir Turu, Kütahya Turu

Eskişehir Kütahya Turu 15 Aralık 2012 – 16 Aralık 2012

1. Gün:
Saatler 06:30’u gösterdiğinde İzmir Ege Park önünde gerçekleştirilecek olan ilk buluşmanın sonrasında, 06:45’te Bostanlı İskelesi önü, 07:00 FMA Travel Yalı Ofisi önü, 07:15’te Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, 07:30’da Hatay Üçyol buluşmaları da sırası ile gerçekleştirilecektir. Ardından Eskişehir ve Kütahya turu için hareket edilecek, yol üzerinde bir kahvaltı molası verilecektir. Bunun sonrasında Aizonai Antik Kenti’nin görülmesi için de kısa bir mola verilecektir. Daha sonra devam edecek olan yolculukta, ilk olarak Kütahya’ya ulaşılacaktır. Kütahya’da öncelikle Germiyan Sokağı’nın ziyareti gerçekleştirilecektir. Dönerler Cami, Ulu Cami, Mevlevihane; ve Macar Evi ziyaretlerinin de gerçekleşmesinin ardından Kütahya gezisi tamamlanarak Eskişehir’e doğru Eskişehir Kütahya turuna devam edilecektir. Eskişehir’e varışın gerçekleşmesinden sonra ilk olarak otele gidilerek yerleşilecek, ve sonrasında akşam yemeğinin yenilmesinin ardından Haller Gençlik Merkezi’ne gidilecektir. Burada geçirilecek olan güzel zamanın sonrasında otele dönülerek konaklama gerçekleştirilecektir.

2. Gün:
Sabah kahvaltısının otelde gerçekleştirilmesinin sonrasında Odunpazarı semtine doğru yola çıkılacaktır. Odunpazarı’nda görülecek olan yerler: Cam Sanatları Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Atlıhan Çarşısı, Lületaşı Müzesi, Kurşunlu Külliyesi… Belirtilen yerlerin gezilmesinin sonrasında öğle saatlerinde Eskişehir merkezde bulunan bir restauranta gidilerek, Eskişehir’in ünlü yemeği çiğ börek yenilecektir. Bunun ardından da Şelalepark, ya da diğer adı ile Şahin Tepesi’ne gidilecektir. Burada Eskişehir panoramik olarak kuş bakışı izlenirken, bir de keyif kahvesi içilecektir. Daha sonra Kent Park’a gidilecek, onun da sonrasında Porsuk Çayı’na gidilerek bir tekne turu gerçekleştirilecektir. Tüm bu gezilerin gerçekleştirilmesinden sonra ise İzmir’e dönüş için yeniden yola çıkılacaktır.

Eskişehir ve Kütahya turuna dahil olmak isteyenlerin GeziDefteri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Eskişehir ve Kütahya turu için belirlenen kişi başı ücret 169 TL’den başlamaktadır. Tel: 0 232 369 51 52

Incoming search terms:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir