Promtp Tur turları arasında yer alan Eskişehir turlarından bir tanesini yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Pronto Tur tarafından düzenlenen Eskişehir turları arasındaki Eskişehir turu ile ilgili aktarılan programı sizlere aktarmak istersek:

Eskişehir Odunpazarı Turu

Eskişehir Turu – 24 Kasım 2012

1. Gün:

Ataköy Olimpiyat Evi önünde 07:00’da gerçekleştirilecek olan buluşmanın sonrasında, 07:30’da Şişli Pronto Tur Merkez Ofis önü, 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü olarak belirlenen noktalardan alınacak olan Eskişehir turu misafirleri, Yolculuk sonrasında gerçekleşecek olan Eskişehir’e varışlarının ardından Odunpazarı’na giderek, Odunpazarı evlerini göreceklerdir. Odunpazarı evlerinin görülmesinin ardından verilecek olan serbest zamanda, Eskişehir’in meşhur lezzetlerinden oluşan bir öğle yemeği yenilecek, daha sonra ise Cumhuriyet Tarihi Müzesi ziyaret edilecektir. Buranın ziyaretinin de tamamlanması ile birlikte, Kurşunlu Camii, ve Külliyesi’nin ziyareti gerçekleştirilecektir. Bunun sonrasında, Lületaşı Müzesi, daha sonra ise Atlıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısı gezilerek lületaşının nasıl şekillendiği ile ilgili bilgi sahibi olunması olanaklı hale gelecektir. Bu ziyaretin de tamamlanması ile birlikte Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni ziyaret edecek olan Eskişehir turları misafirleri, buranın sonrasında Bilim Sanat Ve Kültür Parkı ziyaretini gerçekleştireceklerdir. Bilim Sanat Ve Kültür Parkı’nda tren ile panoramik bir turun gerçekleştirilmesinin sonrasında ise yapılacak olan Kalyon ziyaretidir; ki korsan gemisine benzeyen Kalyon, Amerika’nın keşfine de tanıklık etmiş bulunmaktadır. Sonrasında yapılacak olan Kent Park ziyaretinin de tamamlanması ile birlikte otellerine giderek yerleşecek olan Eskişehir turları misafirleri, akşam yemeklerini otelerinde yiyerek burada konaklayacaklardır.

2. Gün:

Otelde sabah kahvaltısı yapılmasının sonrasında Porsuk Çayı’nda bot turu düzenlenecektir. Sonrasında ise Haller Gençlik Merkezi ziyaret edilecektir. Haller Gençlik Merkezi’nde verilecek olan molada alınacak su muhallebisinin yenilmesinden sonra ise, Türkiye’de üretimi ilk olarak gerçekleştirilen Devrim arabasının ziyareti gerçekleştirilecektir. Bu ziyaretin ardından ise Eskişehir Turları Söğüt’e doğru yapılacak olan yolculuk ile devam edecektir. Söğüt, Osmanlı İmparatorluğu temellerinin atıldığı ilk yer olarak dikkati çekmektedir. 

Eskişehir Turları-Eskişehir Porsuk Çayı

Söğüt’e varışın sonrasında Söğüt’te bulunan Ertuğrul Gazi Türbesi’nin ziyaret edilmesinin ardından Ertuğrul Gazi Türbesi’nin bulunduğu bahçede yer alan; ve tarihte kendisine önemli yerler edinmiş olan kişilerin kabirleri de ziyaret edilecektir. Ayrıca bu bahçede, 200 yaşına yakın olan ardıç ağaçlarının da bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Buraların ziyareti ardından Söğüt’te görülecek olan diğer yerler: Söğüt Şenliği etkinliklerinin düzenlenmekte olduğu bölge, Hamidiye İdadisi, Kaymakam Çeşmesi, Dar-ul Eytam, Hamidiye Camii… 

Belirtilen yerlerin görülmesinden sonra Eskişehir turları sona erecek, ve İstanbul’a dönüş için yola çıkılacaktır. Bu tura katılmak isteyenlerin Pronto Tur ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Kişi başı fiyat 164 TL’den başlamaktadır… Pronto Tur İletişim: +90 (212) 444 91 92

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir