BKM Tur, 22 Kasım 2012 tarihi itibari ile Eskişehir Odunpazarı turu düzenlemektedir. Biz de bu yazımızda sizlere, BKM Tur’un düzenlediği Eskişehir Odunpazarı Turu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İşte Eskişehir Odunpazarı turu için BKMTur tarafından belirlenen tur detayları:

Eskişehir Odunpazarı Turu – 22 Kasım 2012:

1. Gün:


Sabah saatler 07:00’ı gösterdiğinde, Merter BKMTur Otoparkında gerçekleşecek olan ilk buluşmanın sonrasında, 07:45’te Harbiye BKMTur Merkez Ofis önünde buluşma gerçekleşecektir. 08:30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde buluşmanın da tamamlanmasının ardından, 09:15’te İzmit Asya Otel karşısında son buluşma gerçekleştirilecektir. Belirlenen yerlerden, ve belirlenen saatlerde alınan Eskişehir Odunpazarı turları misafirlerinin sınırsız BKMTur ikramları ile birlikte, Eskişehir’e doğru olan yolculukları başlayacaktır.

Eskişehir’e varışın gerçekleşmesinin sonrasında, Eskişehir’deki ilk yerleşim merkezi olan Odunpazarı’na gidilerek, Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma meşhur, Osmanlı mimarisini yansıtan Odunpazarı evleri görülecektir. Beyler Sokağı, Hafız Ahmet Efendi Konağı, Kurşunlu Camii Külliyesi, Odunpazarında görülecek olan bazı yerlerin isimleri arasında yer almaktadır. Odunpazarı’nda görülecek olan bir diğer yer ise Lüle Taşı Müzesidir. Lüle Taşı Müzesi, sadece Eskişehir’de çıkartılan; fakat dünya üzerinde, gelişmiş özellikleri dolayısı ile çok sık kullanılan lüle taşının tüm dünyaya tanıtılması amacı ile kurulmuş bulunmaktadır. Lüle Taşı Müzesi’nin gezilmesinin sonrasında, Odunpazarı’nda lüle taşı tanınmaya, yine gezilerek devam edecektir: Lüle Taşı Atölyesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Koca Müftü Sokağı, Arif Bey Sokağı, Odunpazarı’nda görülecek diğer yerler arasında sayılmaktadır. Bu gezilerin sonrasında, bir restauranta gidilerek burada öğle yemeği molası verilecek, molanın sonrasında ise, Odunpazarı gezisi kaldığı yerden devam edecektir: Cam Sanatları Müzesi, öğle yemeğinden sonra gidilecek olan bir diğer yerdir. Bunun sonrasında bir ekstra tur düzenlenecek, ve Eskişehir’in termal sularından, dileyen, Eskişehir Odunpazarı turları misafirleri yararlanabileceklerdir. Bu ekstra turun sonrasında otellerine giderek yerleşecek olan Eskişehir Odunpazarı turları misafirleri, akşam yemeğini yedikten sonra, Eskişehir gece yaşamını tanımak adına otelden ayrılacaklardır. Gerçekleştirilecek olan gezilerin sonrasında geceleme otelde gerçekleştirilecektir.

BKMTur, Eskişehir, Eskişehir Odunpazarı Turları, Odunpazarı Evleri

2. Gün:
Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısının sonrasında Karacaşehir’e hareket edilecektir. Burada Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş hutbesi okunmuştur. İlk olarak bu hutbenin 1299 senesinde okunduğu Eski Camii gezilecektir. Bunun sonrasında ise, Sazova Bilim Kültür Ve Sanat Parkı gezisi gerçekleştirilecektir. Burası Porsuk Çayı boyunca uzanan, Eskişehir’in en büyük parkı olma özelliğini taşımaktadır. Park gezisinin tamamlanmasının sonrasında, Eskişehir Odunpazarı turları misafirlerine öğle yemeği için serbest zaman verilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında Kent Park’a gidilecektir. Kent Park’ta Suni Plaj görülecek, ve BKMTur rehberinden Suni Plaj ile ilgili gerekli bilgiler alınacaktır. Daha sonra Eskişehir’de görülecek olan yerler: Cumhuriyet Tarihi Müzesi ile sürdürülmektedir. Buranın gezilmesinin ardından Porsuk Çayı’nda bir tekne turu düzenlenecektir. Bu tekne turunun sonrasında Devrim arabası, yani Türkiye’de üretilen ilk otomobil görülecek, bunun sonrasında da Anadolu Üniversitesi’nde bir kısa gezinti gerçekleştirilecektir. Haller Gençlik Merkezi’nde bir kahve molasının verilmesinden sonra, Espark Alışveriş Merkezi’nde de bir alışveriş molası verilecektir. Bu alışveriş molasının ardından İstanbul’a doğru yola çıkılacak, ve Eskişehir Odunpazarı turları misafirleri İstanbul’a vardıklarında alındıkları noktalara geri bırakılacaklardır.
Eskişehir Odunpazarı turları için BKMTur’un belirlediği kişi başı ücretin 156 TL’den başladığını da belirtmemiz gerekmektedir.

Incoming search terms:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir